Joan edukira
Euskadi
Kontratazio Publikoa Euskadin
Kontratatzailearen profila

2026-01228

Etxebarriko Udala
Kontratuaren xedea

Etxebarriko udalerriko etxeko animaliak bildu eta zaintzeko zerbitzu integrala

Lehen argitalpenaren data
2026/04/28 14:32
Azken argitalpenaren data
2026/09/03 09:50
Espedientea
2026-01228
Kontratu mota
Zerbitzuak
Izapidetzearen egoera
Formalizatuta / Gauzatzen
Kontratuaren aurrekontua, BEZik gabe
36.000
Botere adjudikatzailea
Etxebarriko Udala
Erakunde sustatzailea

P4803600H - Etxebarriko Udala

Lizitazio elektronikoa egiteko web orria
https://www.contratacion.euskadi.eus/KPELicitacion
Kontratuaren xedea

Etxebarriko udalerriko etxeko animaliak bildu eta zaintzeko zerbitzu integrala

Espedientea

2026-01228

Kontratu txikia
Ez
Covid-19aren kudeaketarako kontratua
Ez
Suspertze, Eraldaketa eta Erresilientzia Plana
Ez
Adjudikazio-prozedura
Irekia
Estatuko Legea
Ley 9/2017
Arauketa harmonizatuaren mende
Ez
Esparru-akordioa
Ez
Eskuratzeko sistema dinamikoa
Ez
Baterako kontratazioa
Ez
Baliabide propioei enkargatzea
Ez
Izapidetzearen egoera
Formalizatuta / Gauzatzen
Tramitazioa
Arrunta
Kontratu mota
Zerbitzuak
Errekurtsoa (Errekurritutako espedientea)
Ez
Lizitazio elektronikoa
Bai
Lizitazio elektronikoa egiteko web orria
KPE lizitazioa
Bai
Komunikazioa

Kontratazio pleguetara sarrera librea, zuzena, osoa eta doan

Botere adjudikatzailea

Etxebarriko Udala

NUTS kodea
ES213
Posta helbidea

Sabino Arana, 1A. 48450 Etxebarri (Bizkaia)

Erakunde sustatzailea

P4803600H - Etxebarriko Udala

Posta-helbidea

Sabino Arana, 1A.48450 Etxebarri(Bizkaia)

Kontratazio-organoa

Alkatea

Erakunde izapidetzailea

P4803600H - Etxebarriko Udala

Posta-helbidea

Sabino Arana, 1A.48450 Etxebarri(Bizkaia)

Kontratazio-mahaia
Kontratazio Mahaia - Etxebarriko Udala
Botere mota
Eskualdeko edo tokiko autoritatea
Jarduera nagusia

Zerbitzu publiko orokorrak

Harreman teknikoa

Izen-abizenak

Suboficial Jefe de Policía Local / Udaltzaingoko ofizialorde burua

Helbidea

Sabino Arana, 1A.48450 Etxebarri(Bizkaia)

Helbide elektronikoa
etxebarri@etxebarri.eus
Telefonoa
+34 944267000
Irekitzeko gutxieneko quoruma
2

Mahai/batzordeko kidea

Izena

Eneritz Ferrero Ramos

Funtzioa
Idazkari
Helbide elektronikoa

eneritz@etxebarri.eus

Izena

ANA MARIA POZA MUNGUIA

Funtzioa
Ordezko
Helbide elektronikoa

anamariap@etxebarri.eus

Izena

Naiara Lazpita Marcos

Funtzioa
Besterik
Helbide elektronikoa

secretaria@aiarakoudala.eus

Izena

Diego Luque Ortiz

Funtzioa
Besterik
Helbide elektronikoa

diego@etxebarri.eus

Izena

Jose E. Aguillo Gutierrez

Funtzioa
Besterik
Helbide elektronikoa

oficina.tecnica@etxebarri.eus

Izena

Miguel Angel Herrero Miravalles

Funtzioa
Besterik
Helbide elektronikoa

urbanismo@etxebarri.eus

Errekurtso-organoa
Deskribapena

Kontratuen inguruko Errekurtsuen Administrazio Organoa

Posta helbidea
Donostia-San Sebastián, 1 01010 Vitoria-Gasteiz
Herria
Vitoria-Gasteiz
Posta-kodea
01010
Telefonoa
+34 945019595
Helbide elektronikoa
oarc@euskadi.eus
Nagusia
Bai
Erosketa-zentral batek adjudikatzen du kontratua
Ez
CPV
85200000-1 - Albaitaritza-zerbitzuak (Osasun eta gizarte zerbitzuak eta lotutako zerbitzuak)
CPV
85210000-3 - Lagun egiteko animalientzako zaindegiak (Osasun eta gizarte zerbitzuak eta lotutako zerbitzuak)
CPV
98380000-0 - Txakurtegi-zerbitzuak (Nagusia)
Gauzatze-leku nagusia EBn
Bai
Gauzatze-leku nagusiaren NUTS kodeak
NUTS kodea
ES213 - Bizkaia (Nagusia)
Kontratazio Publikoari buruzko Akordioaren babespean dagoen kontratua
Ez
Sortaka zatitzea
Ez
Aldaerak onartzen dira
Ez
Aukerak onartzen dira
Ez
Prezio unitarioak
Bai
Pleguak eskuratzeko modua

https://www.contratacion.euskadi.eus/

Kontratuaren iraupena
1 Urteak
Luzapenak
Bai
Luzapenen kopurua
1
Luzapenen deskribapena

Bi (2) urteko luzapen bat (1)

Zerbitzua ematea lanbide jakin baten esku uzten da
Ez
Kaudimen ekonomiko eta finantzarioa kontratazio-pleguetan adierazita
Bai
Kaudimen-irizpideak kontratazio-pleguetan ageri dira
Bai
Adjudikatzeko irizpideak

Prezioa ez da esleitzeko irizpide bakarra

Kostuari buruzko irizpideak (irizpide bat baino gehiago badaude)
Irizpidea

Prezioa

Ponderazioa
70

Kalitate-irizpideak (badagokio)

Irizpidea

Kontzientziazio-kanpaina gehigarriak egitea

Ponderazioa
10
Irizpidea

Datu-basea

Ponderazioa
15
Irizpidea

Berdintasuna

Ponderazioa
5
Enkante elektronikoa erabiliko da
Ez
Eskaintzak eta parte hartzeko eskaerak aurkezteko lekua
Helbidea

https://www.contratacion.euskadi.eus/KPELicitacion

Telefonoa
+34 944267000
Helbide elektronikoa
etxebarri@etxebarri.eus
Eskaintzak edo parte hartzeko eskaerak aurkezteko erabil daitezkeen hizkuntzak
Hizkuntza
ES - Gaztelania
Hizkuntza
EU - Euskara
Eskaintzak katalogo elektroniko gisa aurkeztu behar dira, edo katalogo elektroniko bat eduki behar dute
Ez
Lizitatzaileak eskaintzari eutsi behar dion gutxieneko epea
2 Hilabeteak
Klausula bereziak
Mota

Ingurumenekoak

Esleipen Irizpideak
Ez
Egikaritzeko baldintza bereziak
Bai
Kaudimen teknikoen irizpideak
Ez
Kontratu erreserbatuak
Ez
Beste batzuk
Ez
Mota

Gizarte arlokoak

Esleipen Irizpideak
Ez
Egikaritzeko baldintza bereziak
Bai
Kaudimen teknikoen irizpideak
Ez
Kontratu erreserbatuak
Ez
Beste batzuk
Ez
Mota

Emakume eta gizonen arteko berdintasuna

Esleipen Irizpideak
Ez
Egikaritzeko baldintza bereziak
Bai
Kaudimen teknikoen irizpideak
Ez
Kontratu erreserbatuak
Ez
Beste batzuk
Ez
Mota

Kontsiderazio ekonomikoak

Esleipen Irizpideak
Ez
Egikaritzeko baldintza bereziak
Bai
Kaudimen teknikoen irizpideak
Ez
Kontratu erreserbatuak
Ez
Beste batzuk
Ez
Mota

Berrikuntza

Esleipen Irizpideak
Ez
Egikaritzeko baldintza bereziak
Ez
Kaudimen teknikoen irizpideak
Ez
Kontratu erreserbatuak
Ez
Beste batzuk
Ez
Mota

Beste batzuk

Esleipen Irizpideak
Ez
Egikaritzeko baldintza bereziak
Bai
Kaudimen teknikoen irizpideak
Ez
Kontratu erreserbatuak
Ez
Beste batzuk
Ez
Mota

Datuen babesa

Esleipen Irizpideak
Ez
Egikaritzeko baldintza bereziak
Bai
Kaudimen teknikoen irizpideak
Ez
Kontratu erreserbatuak
Ez
Beste batzuk
Ez
Lantegi babestuetarako erreserbatua
Ez
Enplegu babestuko programa batean egikaritzeko
Ez
Nahitaezkoa da kontratua betearazteko adjudikatutako langileen izenak eta lanbide-kualifikazioak ematea
Ez
Aldizkako kontratuak dira
Ez
Eskari elektronikoa erabiliko da.
Ez
Fakturazio elektronikoa onartuko da
Bai
Ordainketa elektronikoa erabiliko da
Bai
Zenbatetsitako balioa

144.000

Kontratuaren aurrekontua, BEZik gabe
36.000
Kontratuaren aurrekontua, BEZa barne
43.560
EBren funtsekin finantzatuta
Ez
Kontratuko aurrekontuaren BEZa(k)
BEZ mota
21 %, BEZaren tasa orokorra
Prezio unitarioak
Kontzeptua

Homologatutako ibilgailuaren eta langile espezializatuen irteera

CPV
Txakurtegi-zerbitzuak
Prezioa, BEZarekin
60,5
Prezioa, BEZ gabe
50
Kontzeptua

Homologatutako ibilgailuaren eta larrialdietako ordutegian espezializatutako langileen irteera

CPV
Txakurtegi-zerbitzuak
Prezioa, BEZarekin
102,85
Prezioa, BEZ gabe
85
Kontzeptua

Atxiki gabeko animalia harrapatzea

CPV
Albaitaritza-zerbitzuak
Prezioa, BEZarekin
121
Prezioa, BEZ gabe
100
Kontzeptua

Txakurra egoteko eta mantentzeko eguna

CPV
Lagun egiteko animalientzako zaindegiak
Prezioa, BEZarekin
21,78
Prezioa, BEZ gabe
15
Kontzeptua

Katua egoteko eta mantentzeko eguna

CPV
Lagun egiteko animalientzako zaindegiak
Prezioa, BEZarekin
21,78
Prezioa, BEZ gabe
15
Kontzeptua

Hudoaren egonaldi- eta mantentze-eguna

CPV
Lagun egiteko animalientzako zaindegiak
Prezioa, BEZarekin
14,52
Prezioa, BEZ gabe
12
Kontzeptua

Eguneko egonaldia, txakurra ospitaleratuta

CPV
Lagun egiteko animalientzako zaindegiak
Prezioa, BEZarekin
54,45
Prezioa, BEZ gabe
45
Kontzeptua

Txakurra esterilizatzea

CPV
Albaitaritza-zerbitzuak
Prezioa, BEZarekin
326,7
Prezioa, BEZ gabe
270
Kontzeptua

Txakurra esterilizatzea

CPV
Albaitaritza-zerbitzuak
Prezioa, BEZarekin
205,7
Prezioa, BEZ gabe
170
Kontzeptua

Katuaren esterilizazioa

CPV
Albaitaritza-zerbitzuak
Prezioa, BEZarekin
121
Prezioa, BEZ gabe
100
Kontzeptua

Katuaren esterilizazioa

CPV
Albaitaritza-zerbitzuak
Prezioa, BEZarekin
84,7
Prezioa, BEZ gabe
70
Kontzeptua

Txipa jartzea

CPV
Albaitaritza-zerbitzuak
Prezioa, BEZarekin
60,5
Prezioa, BEZ gabe
50
Kontzeptua

Txertaketa

CPV
Albaitaritza-zerbitzuak
Prezioa, BEZarekin
36,3
Prezioa, BEZ gabe
30
Kontzeptua

Animalien hilketa

CPV
Albaitaritza-zerbitzuak
Prezioa, BEZarekin
84,7
Prezioa, BEZ gabe
70
Kontzeptua

Errausketa (40 kg-tik gora)

CPV
Albaitaritza-zerbitzuak
Prezioa, BEZarekin
121
Prezioa, BEZ gabe
100
Kontzeptua

Errausketa (40 kg baino gutxiago)

CPV
Albaitaritza-zerbitzuak
Prezioa, BEZarekin
48,4
Prezioa, BEZ gabe
40
Kontzeptua

Albaitariaren azterketa eta txostena

CPV
Albaitaritza-zerbitzuak
Prezioa, BEZarekin
145,2
Prezioa, BEZ gabe
120
Kontzeptua

Eusko Jaurlaritzak homologatutako txosten pertsonala, trebatzaile-titulazioa duena

CPV
Albaitaritza-zerbitzuak
Prezioa, BEZarekin
121
Prezioa, BEZ gabe
100
Kontzeptua

Arma anestesikoa erabiltzea

CPV
Albaitaritza-zerbitzuak
Prezioa, BEZarekin
181,5
Prezioa, BEZ gabe
150
Kontzeptua

Adopzioaren kudeaketa

CPV
Txakurtegi-zerbitzuak
Prezioa, BEZarekin
242
Prezioa, BEZ gabe
180
Kontzeptua

Adopziorako beharrezkoak diren hainbat kudeaketa (AIEO aldatzea, etab.)

CPV
Txakurtegi-zerbitzuak
Prezioa, BEZarekin
30,25
Prezioa, BEZ gabe
25
Behin-behineko bermea
Ez
Behin betiko bermea
Bai
Behin betiko bermearen zenbatekoa

Esleipenaren zenbatekoaren % 5, BEZik gabe

Fitxategiak
Fitxategiaren izena
Fitxategi mota
Administrazio-klausula partikularren agiria
Fitxategiaren izena
Fitxategi mota
Beste batzuk
Fitxategiaren izena
Fitxategi mota
Beste batzuk
Fitxategiaren izena
Fitxategi mota
EKAB
Fitxategiaren izena
Fitxategi mota
Espedientea onartzea
Fitxategiaren izena
Fitxategi mota
Justifikazio-memoria
Fitxategiaren izena
Fitxategi mota
Karatula
Fitxategiaren izena
Fitxategi mota
Oinarri teknikoen agiria
Ez dago loteei buruzko informaziorik
Adjudikatzailearekin harremanetan jartzeko muga-eguna
2026/05/11 12:00
Eskaintzak edo parte hartzeko eskabideak aurkezteko muga-eguna
2026/05/14 12:00
Plikak irekitzea Gaitasun eta kaudimena
Deskribapena

A Artxiboa

Irekitze-data
2026/05/15 10:00
Publikoa
Ez
Plikak irekitzea Balio-iritziak
Deskribapena

C Artxiboa

Irekitze-data
2026/05/15 10:30
Publikoa
Bai
Lekua

Etxebarriko Udaletxeko Osoko Bilkuren Aretoa

Pertsona baimenduei eta irekitzeko prozedurari buruzko informazioa

SKPE394.SDP

Plikak irekitzea Formulak
Deskribapena

B Artxiboa (2)

Irekitze-data
2026/05/19 10:00
Publikoa
Bai
Lekua

Etxebarriko Udaletxeko Osoko Bilkuren Aretoa

Pertsona baimenduei eta irekitzeko prozedurari buruzko informazioa

SKPE394.SDP

Enpresa lizitatzaileak
Izen soziala

S.E.C. SERVICIOS Y EQUIPOS CANINOS, S.L.

IFK
B48836779
ETEa da
Bai
Egoitza soziala Europar Batasunean
Bai
NUTS kodea
ES213
Probintzia
Bizkaia
Udalerria
Sopela
Posta-helbidea
Gatzarriñe, 36 A
Posta-kodea
48600
1. telefonoa
+34 946765579
2. telefonoa
674379897
Helbide elektronikoa
sopela@lacasadelperro.es
Erregistro-data
2026/05/06
Aurkeztutako lizitatzaileen kop.
1
Enpresa txiki eta ertainetatik jasotako eskaintzen kop.
1
EBko beste estatu kide batzuetatik jasotako eskaintzen kop.
0
Hirugarren herrialdeetatik jasotako eskaintzen kop.
0
Bide elektronikoz jasotako eskaintzen kop.
1
Adjudikazioa
Esleipendunaren eskaintza

Oinarrizko eskaintza

Prezioa, BEZ gabe
36.000
Prezioa, BEZarekin
43.560
Epea (hilabeteak)
12
Prezio unitarioak
KontzeptuaPrezioa BEZ gabePrezioa BEZarekinEpea (hilabeteak)
Homologatutako ibilgailuaren eta langile espezializatuen irteera4554,4512
Homologatutako ibilgailuaren eta larrialdietako ordutegian espezializatutako langileen irteera8096,812
Atxiki gabeko animalia harrapatzea98118,5812
Txakurra egoteko eta mantentzeko eguna14,517,5512
Katua egoteko eta mantentzeko eguna1416,9412
Hudoaren egonaldi- eta mantentze-eguna1012,112
Eguneko egonaldia, txakurra ospitaleratuta4048,412
Txakurra esterilizatzea250302,512
Txakurra esterilizatzea150181,512
Katuaren esterilizazioa10012112
Katuaren esterilizazioa7084,712
Txipa jartzea4858,0812
Txertaketa285,8812
Animalien hilketa7084,712
Errausketa (40 kg-tik gora)10012112
Errausketa (40 kg baino gutxiago)4048,412
Albaitariaren azterketa eta txostena110133,111
Eusko Jaurlaritzak homologatutako txosten pertsonala, trebatzaile-titulazioa duena10012112
Arma anestesikoa erabiltzea150181,512
Adopzioaren kudeaketa170205,712
Adopziorako beharrezkoak diren hainbat kudeaketa (AIEO aldatzea, etab.)2530,2512
Adjudikazioaren data
2026/06/03
Epea
1 Urteak
Epearen hasiera-data
2026/07/10
Enpresa esleipenduna
Sozietate-izena
S.E.C. SERVICIOS Y EQUIPOS CANINOS, S.L.
IFK
B48836779
Gauzatze-leku nagusia EBn
Bai
Gauzatze-leku nagusiaren NUTS kodeak
ES213 - Bizkaia (Nagusia)
Litekeena da kontratua azpikontratatzea
Ez
Ebazpen-dokumentuak
Fitxategiaren izena
Fitxategi mota
Behin betiko ebazpena - Adjudikazio-ebazpena
Fitxategi mota
Behin betiko ebazpena - Adjudikazio-ebazpena
Fitxategiaren izena
Fitxategi mota
Mahaiaren akta
KONTRATUA
Kontratuaren kodea
Kontratuaren egoera
Betetzea
IFK
B48836779
Izen soziala
S.E.C. SERVICIOS Y EQUIPOS CANINOS, S.L.
Enpres. sina. D/Formalizazioa
2026/07/10
Admin. sina. D
2026/06/29
Kontratatzailearen profilean argitaratu
Bai
Automatikoki argitaratu EBAOn
Ez
Ez dago errekurtsoei buruzko informaziorik
Oraingoa