Joan edukira
Euskadi
Kontratazio Publikoa Euskadin
Kontratatzailearen profila

H22003

Gipuzkoako Foru Aldundia
Kontratuaren xedea

Gipuzkoako Foru Aldundiko Ogasun eta Finantza Departamentuak TicketBAI sistemaren inguruan burutzeko komunikazio-kanpainaren hedapenerako edukiak diseinatu, sortu eta ekoiztea (H22003 espedientea)

Lehen argitalpenaren data
2022/03/15 14:35
Azken argitalpenaren data
2023/01/19 10:10
Espedientea
H22003
Kontratu mota
Zerbitzuak
Izapidetzearen egoera
Formalizatuta / Gauzatzen
Kontratuaren aurrekontua, BEZik gabe
100.000
Botere adjudikatzailea
Gipuzkoako Foru Aldundia
Erakunde sustatzailea

P2000000F - Ogasun eta Finantza Departamentua

Lizitazio elektronikoa egiteko web orria
https://www.contratacion.euskadi.eus/KPELicitacion
Kontratuaren xedea

Gipuzkoako Foru Aldundiko Ogasun eta Finantza Departamentuak TicketBAI sistemaren inguruan burutzeko komunikazio-kanpainaren hedapenerako edukiak diseinatu, sortu eta ekoiztea (H22003 espedientea)

Espedientea

H22003

Kontratu txikia
Ez
Covid-19aren kudeaketarako kontratua
Ez
Suspertze, Eraldaketa eta Erresilientzia Plana
Ez
Adjudikazio-prozedura
Irekia
Esparru-akordioa
Ez
Eskuratzeko sistema dinamikoa
Ez
Baterako kontratazioa
Ez
Baliabide propioei enkargatzea
Ez
Izapidetzearen egoera
Formalizatuta / Gauzatzen
Tramitazioa
Arrunta
Kontratu mota
Zerbitzuak
Errekurtsoa
Bai
Lizitazio elektronikoa
Bai
Lizitazio elektronikoa egiteko web orria
KPE lizitazioa
Bai
Komunikazioa

Kontratazio pleguetara sarrera librea, zuzena, osoa eta doan

Botere adjudikatzailea

Gipuzkoako Foru Aldundia

NUTS kodea
ES212
Posta helbidea

Plaza Gipuzkoa s/n. 20004 Donostia-San Sebastián (Gipuzkoa)

Erakunde sustatzailea

P2000000F - Ogasun eta Finantza Departamentua

Posta-helbidea

Plaza Gipuzkoa s/n. 20004 Donostia-San Sebastián(Gipuzkoa)

Kontratazio-organoa

Ogasun eta Finantza Departamentuko Foru Diputatua

Erakunde izapidetzailea

P2000000F - Ogasun eta Finantza Departamentua

Posta-helbidea

Plaza Gipuzkoa s/n. 20004 Donostia-San Sebastián(Gipuzkoa)

Botere mota
Eskualdeko edo tokiko autoritatea
Jarduera nagusia

Zerbitzu publiko orokorrak

Administrazio-harremana

Izen-abizenak

TAG Secretaría Técnica del Departamento de Hacienda y Finanzas

Helbidea

Errotaburu pasealekua 2. 20018 Donostia-San Sebastián(Gipuzkoa)

Helbide elektronikoa
ogasunakontratazioa@gipuzkoa.eus
Telefonoa
+34 943113052

Harreman teknikoa

Izen-abizenak

TAG Secretaría Técnica del Departamento de Hacienda y Finanzas

Helbidea

Plaza Gipuzkoa s/n. 20004 Donostia-San Sebastián(Gipuzkoa)

Helbide elektronikoa
ogasunakontratazioa@gipuzkoa.eus
Telefonoa
+34 943113052
Irekitzeko gutxieneko quoruma
2

Mahai/batzordeko kidea

Izena

Miren Itziar Miner Canflanca

Funtzioa
Idazkari
Helbide elektronikoa

mirenminer@gipuzkoa.eus

Izena

Beñat Badiola Ostolaiz

Funtzioa
Ordezko
Helbide elektronikoa

bbadiola@gipuzkoa.eus

Izena

Joseba Xabier Lerchundi Agote

Funtzioa
Besterik
Helbide elektronikoa

xlertxundi@gipuzkoa.eus

Izena

Maite Cardador López

Funtzioa
Besterik
Helbide elektronikoa

mcardador@gipuzkoa.eus

Izena

Maria Begoña Alcorta Yarza

Funtzioa
Besterik
Helbide elektronikoa

mariabegonaalcorta@gipuzkoa.eus

Izena

LAura Gallastegui Amiana

Funtzioa
Besterik
Helbide elektronikoa

lgallastegui@gipuzkoa.eus

Errekurtso-organoa
Deskribapena

Gipuzkoako Foru Aldundia

Posta helbidea
Plaza Gipuzkoa s/n. 20004 Donostia-San Sebastián (Gipuzkoa)
Herria
Donostia-San Sebastián
Posta-kodea
20004
Telefonoa
+34 943113707
Helbide elektronikoa
tafrc@gipuzkoa.eus
Nagusia
Bai
Erosketa-zentral batek adjudikatzen du kontratua
Ez
CPV
79341400-0 - Publizitate-kanpainetako zerbitzuak (Nagusia)
Gauzatze-leku nagusia EBn
Bai
Gauzatze-leku nagusiaren NUTS kodeak
NUTS kodea
ES212 - Gipuzkoa (Nagusia)
Kontratazio Publikoari buruzko Akordioaren babespean dagoen kontratua
Ez
Sortaka zatitzea
Ez
Aldaerak onartzen dira
Ez
Aukerak onartzen dira
Ez
Prezio unitarioak
Bai
Pleguak eskuratzeko modua

https://www.contratacion.euskadi.eus/

Kontratuaren iraupena
12 Hilabeteak
Luzapenak
Ez
Zerbitzua ematea lanbide jakin baten esku uzten da
Ez
Kaudimen ekonomiko eta finantzarioa kontratazio-pleguetan adierazita
Bai
Kaudimen-irizpideak kontratazio-pleguetan ageri dira
Bai
Adjudikatzeko irizpideak

Hainbat irizpide

Kostuari buruzko irizpideak (irizpide bat baino gehiago badaude)
Irizpidea

Prezio unitarioak

Ponderazioa
51

Kalitate-irizpideak (badagokio)

Irizpidea

Zerbitzuaren planteamendu teknikoa

Ponderazioa
49
Enkante elektronikoa erabiliko da
Ez
Eskaintzak eta parte hartzeko eskaerak aurkezteko lekua
Helbidea

https://egoitza.gipuzkoa.eus/es/perfil-contratante-nuevo (Plataforma de Contratación Pública en Euskadi - Kontratazio Publikoa Euskadin plataforma)

Telefonoa
+34 943113052
Helbide elektronikoa
ogasunakontratazioa@gipuzkoa.eus
Eskaintzak edo parte hartzeko eskaerak aurkezteko erabil daitezkeen hizkuntzak
Hizkuntza
ES - Gaztelania
Hizkuntza
EU - Euskara
Eskaintzak katalogo elektroniko gisa aurkeztu behar dira, edo katalogo elektroniko bat eduki behar dute
Ez
Lizitatzaileak eskaintzari eutsi behar dion gutxieneko epea
3 Hilabeteak
Klausula bereziak
Mota

Ingurumenekoak

Esleipen Irizpideak
Ez
Egikaritzeko baldintza bereziak
Ez
Kaudimen teknikoen irizpideak
Ez
Kontratu erreserbatuak
Ez
Beste batzuk
Ez
Mota

Gizarte arlokoak

Esleipen Irizpideak
Ez
Egikaritzeko baldintza bereziak
Bai
Kaudimen teknikoen irizpideak
Ez
Kontratu erreserbatuak
Ez
Beste batzuk
Ez
Mota

Emakume eta gizonen arteko berdintasuna

Esleipen Irizpideak
Ez
Egikaritzeko baldintza bereziak
Bai
Kaudimen teknikoen irizpideak
Ez
Kontratu erreserbatuak
Ez
Beste batzuk
Ez
Lantegi babestuetarako erreserbatua
Ez
Enplegu babestuko programa batean egikaritzeko
Ez
Nahitaezkoa da kontratua betearazteko adjudikatutako langileen izenak eta lanbide-kualifikazioak ematea
Ez
Oharrak

Kontratuaren iraupena formalizazioarekin batera hasiko da eta 2023ko ekainaren 30ean amaituko da.

Aldizkako kontratuak dira
Ez
Eskari elektronikoa erabiliko da.
Ez
Fakturazio elektronikoa onartuko da
Bai
Ordainketa elektronikoa erabiliko da
Ez
Zenbatetsitako balioa

120.000

Kontratuaren aurrekontua, BEZik gabe
100.000
Kontratuaren aurrekontua, BEZa barne
121.000
Oharrak
Prezioa zehazteko sistema prezio unitarioena da, eta lizitazioaren oinarrizko aurrekontua kalkulatzeko, unitate orientagarri batzuk hartu dira kontuan. Kontratu honen modalitatea dela-eta, ezinezkoa da haren zenbateko osoa zein den finkatzea, eta bere kuantifikazioa kontratuaren iraunaldian zehar Administrazioak enpresa adjudikaziodunari adierazten dizkion beharren araberakoa izango da. Orientabide moduan, kontratuaren iraunaldian emateko zerbitzuen aurreikuspen bat egin da, 100.000,00 euro artekoa, eta balio zenbatetsiaren kalkulurako SPKLren 33. xedapen gehigarriaren arabera % 20raino gehitzeko aukera kontuan hartu da. Horrela, egiazko gastua baldintzatuko dute administrazioaren benetako beharrek. Ondorioz, administrazioa ez dago behartuta unitate kopuru jakin bat eskatzera, ez eta aurrekontua osorik erabiltzera.
EBren funtsekin finantzatuta
Ez
Kontratuko aurrekontuaren BEZa(k)
Kontzeptua
TASA Orokorra
BEZ mota
21 %, BEZaren tasa orokorra
Prezio unitarioak
Kontzeptua

01. Ideia sortzailea

CPV
Publizitate-kanpainetako zerbitzuak
Prezioa, BEZarekin
3.025
Prezioa, BEZ gabe
2.500
Kontzeptua

02. Irratiko iragarkiak

CPV
Publizitate-kanpainetako zerbitzuak
Prezioa, BEZarekin
544,5
Prezioa, BEZ gabe
450
Kontzeptua

03. Prentsa idatzirako iragarkia

CPV
Publizitate-kanpainetako zerbitzuak
Prezioa, BEZarekin
968
Prezioa, BEZ gabe
800
Kontzeptua

04. Prentsa idatzirako iragarkia egokitzea

CPV
Publizitate-kanpainetako zerbitzuak
Prezioa, BEZarekin
121
Prezioa, BEZ gabe
100
Kontzeptua

05. Prentsa idatzirako iragarkia prentsa digitalera egokitzea

CPV
Publizitate-kanpainetako zerbitzuak
Prezioa, BEZarekin
121
Prezioa, BEZ gabe
100
Kontzeptua

06. Kanpoaldean jartzeko iragarkia

CPV
Publizitate-kanpainetako zerbitzuak
Prezioa, BEZarekin
968
Prezioa, BEZ gabe
800
Kontzeptua

07. Kanpoalderako iragarkia egokitzea

CPV
Publizitate-kanpainetako zerbitzuak
Prezioa, BEZarekin
121
Prezioa, BEZ gabe
100
Kontzeptua

08. Kanpoalderako iragarkia inprimatzea

CPV
Publizitate-kanpainetako zerbitzuak
Prezioa, BEZarekin
12,1
Prezioa, BEZ gabe
10
Kontzeptua

09. Tolesgarria (roll-upa)

CPV
Publizitate-kanpainetako zerbitzuak
Prezioa, BEZarekin
423,5
Prezioa, BEZ gabe
350
Kontzeptua

10. Bannerra

CPV
Publizitate-kanpainetako zerbitzuak
Prezioa, BEZarekin
242
Prezioa, BEZ gabe
200
Kontzeptua

11. Bannerra egokitzea

CPV
Publizitate-kanpainetako zerbitzuak
Prezioa, BEZarekin
72,6
Prezioa, BEZ gabe
60
Kontzeptua

12. Sare sozialetarako eduki esportagarria, hainbat tamainatara

CPV
Publizitate-kanpainetako zerbitzuak
Prezioa, BEZarekin
121
Prezioa, BEZ gabe
100
Kontzeptua

13. Liburuxka zabalgarria (diptikoa edo antzekoa)

CPV
Publizitate-kanpainetako zerbitzuak
Prezioa, BEZarekin
968
Prezioa, BEZ gabe
800
Kontzeptua

14. Irudi bankuaz baliatzen den bideoa (AKAP arabera)

CPV
Publizitate-kanpainetako zerbitzuak
Prezioa, BEZarekin
12.100
Prezioa, BEZ gabe
10.000
Kontzeptua

15. Bideoa eta filmaketa lana (AKPA arabera)

CPV
Publizitate-kanpainetako zerbitzuak
Prezioa, BEZarekin
36.300
Prezioa, BEZ gabe
30.000
Kontzeptua

16. TBAI sistemaren diseinua eta edukia Departamentuaren web orrialdean (AKPA arabera)

CPV
Publizitate-kanpainetako zerbitzuak
Prezioa, BEZarekin
1.210
Prezioa, BEZ gabe
1.000
Behin-behineko bermea
Ez
Behin betiko bermea
Bai
Behin betiko bermearen zenbatekoa

Bost mila euro

Fitxategiak
Fitxategi mota
Administrazio-klausula partikularren agiria
Fitxategiko oharrak

AKPA euskaraz

Fitxategi mota
Beste batzuk
Fitxategiko oharrak

Administrazio Klausula Partikularren Agiria gazteleraz

Fitxategi mota
Justifikazio-memoria
Fitxategiaren izena
Fitxategi mota
Oinarri teknikoen agiria
Fitxategiaren izena
Fitxategi mota
Espedientea onartzea
Fitxategiaren izena
Fitxategi mota
EKAB
Fitxategiko oharrak

EKAB xml formatua

Fitxategiaren izena
Fitxategi mota
Beste batzuk
Fitxategiko oharrak

EKAB PDF formatua

Ez dago loteei buruzko informaziorik
Eskaintzak edo parte hartzeko eskabideak aurkezteko muga-eguna
2022/04/04 14:30
Plikak irekitzea Gaitasun eta kaudimena
Deskribapena

BAT zenbakiko artxibo elektronikoaren irekiera: “AURRETIKO BEHARKIZUNAK BETETZEN DIRELA EGIAZTATZEKO DOKUMENTAZIOA"

Irekitze-data
2022/04/06 09:30
Publikoa
Ez
Lekua

Departamentuaren egoitza nagusia. Errotaburu pasealekua 2, 20018 Donostia

Pertsona baimenduei eta irekitzeko prozedurari buruzko informazioa

Kontratazio Mahaiko kideak

Plikak irekitzea Balio-iritziak
Deskribapena

BI zenbakiko artxibo elektronikoaren irekiera: “BALIO IRIZPIDEEN BITARTEZ BALORATU BEHARREKO DOKUMENTAZIOA”

Irekitze-data
2022/04/06 09:45
Publikoa
Ez
Lekua

Departamentuaren egoitza nagusia. Errotaburu pasealekua 2, 20018 Donostia

Pertsona baimenduei eta irekitzeko prozedurari buruzko informazioa

Kontratazio Mahaiko kideak

Plikak irekitzea Formulak
Deskribapena

HIRU zenbakiko artxibo elektronikoaren irekiera: “FORMULEN APLIKAZIOAREN BITARTEZ EBALUATZEKO ESKAINTZA EKONOMIKOA ETA DOKUMENTAZIOA”

Irekitze-data
2022/04/29 09:30
Publikoa
Bai
Lekua

Departamentuaren egoitza nagusia. Errotaburu pasealekua 2, 20018 Donostia

Pertsona baimenduei eta irekitzeko prozedurari buruzko informazioa

Kontratazio Mahaiko kideak eta interesatutako lizitatzaileak.

Mahaiaren/batzordearen erabakiak
Deskribapena

HIRU zenbakiko artxibo elektronikoaren irikiera AKTA

Deskribapena

BAT eta BI zenbakiko fitxategi elektronikoen irikiera AKTA

Pleguaren argibidea
Argibidea

Azaldutako zalantzeri erantzuna

Argibidearen data
2022/03/25
Beste batzuk
Kontzeptua

Balorazio Txostena. Formulen bidez baliozta ezin daitezkeen adjudikazio irizpideak.Txostena

Kontzeptua

Kontratazio Mahaiaren ekitaldi publikora sartzeko esteka

Enpresa lizitatzaileak
Izen soziala

DIMENSION EX AGENCIA DE PUBLICIDAD, S.L.

IFK
B75227819
ETEa da
Ez
Egoitza soziala Europar Batasunean
Ez
NUTS kodea
ES212
Probintzia
Gipuzkoa
Udalerria
Donostia / San Sebastián
Posta-helbidea
PASEO TXINGURRI 27
Posta-kodea
20017
1. telefonoa
+34 943320310
Helbide elektronikoa
smarcos@dimension.es
Erregistro-data
2022/04/04
Izen soziala

NU COMUNICACIÓN, S.L.L.

IFK
B20696167
ETEa da
Ez
Egoitza soziala Europar Batasunean
Ez
NUTS kodea
ES21
Probintzia
Gipuzkoa
Udalerria
Donostia / San Sebastián
Posta-helbidea
Paseo de Colon 46
Posta-kodea
20002
1. telefonoa
+34 943326966
Helbide elektronikoa
nu@sitio.nu
Erregistro-data
2022/04/04
Aurkeztutako lizitatzaileen kop.
2
Enpresa txiki eta ertainetatik jasotako eskaintzen kop.
0
EBko beste estatu kide batzuetatik jasotako eskaintzen kop.
0
Hirugarren herrialdeetatik jasotako eskaintzen kop.
0
Bide elektronikoz jasotako eskaintzen kop.
2
Adjudikazioa
Esleipendunaren eskaintza

Oinarrizko eskaintza

Prezioa, BEZ gabe
2.250
Prezioa, BEZarekin
2.722,5
Epea (hilabeteak)
12
Prezio unitarioak
ConceptoPrecio sin IVAPrecio con IVAPlazo (meses)
01. Ideia sortzailea2.2502.722,512
02. Irratiko iragarkiak315381,1512
03. Prentsa idatzirako iragarkia560677,612
04. Prentsa idatzirako iragarkia egokitzea5060,512
05. Prentsa idatzirako iragarkia prentsa digitalera egokitzea 5060,512
06. Kanpoaldean jartzeko iragarkia560677,612
07. Kanpoalderako iragarkia egokitzea5060,512
08. Kanpoalderako iragarkia inprimatzea56,0512
09. Tolesgarria (roll-upa)297,5359,9612
10. Bannerra170205,712
11. Bannerra egokitzea3643,5612
12. Sare sozialetarako eduki esportagarria, hainbat tamainatara6072,612
13. Liburuxka zabalgarria (diptikoa edo antzekoa)680822,812
14. Irudi bankuaz baliatzen den bideoa (AKAP arabera)7.5009.07512
15. Bideoa eta filmaketa lana (AKPA arabera)16.50019.96512
16. TBAI sistemaren diseinua eta edukia Departamentuaren web orrialdean (AKPA arabera)8501.028,512
Adjudikazioaren data
2022/05/16
Epea
12 Hilabeteak
Epearen hasiera-data
2022/07/01
Enpresa esleipenduna
Sozietate-izena
DIMENSION EX AGENCIA DE PUBLICIDAD, S.L.
IFK
B75227819
Gauzatze-leku nagusia EBn
Bai
Gauzatze-leku nagusiaren NUTS kodeak
ES212 - Gipuzkoa (Nagusia)
Prezioari buruzko oharrak
Banakako prezioak BEZ gabe. 1 Ideia sortzailea / Idea Creativa 2.250,00 € 2 Irratiko iragarkiak / Cuñas de radio 315,00 € 3 Prentsa idatzirako iragarkia / Anuncio prensa escrita 560,00 € 4 Prentsa idatzirako iragarkia egokitzea/ Adaptación de anuncio de prensa escrita 50,00 € 5 Prentsa idatzirako iragarkia prentsa digitalera egokitzea / Adaptación de anuncio de prensa escrita a prensa digital 50,00 € 6 Kanpoaldean jartzeko iragarkia / Anuncio para exteriores 560,00 € 7 Kanpoalderako iragarkia egokitzea / Adaptación anuncio para exteriores 50,00 € 8 Kanpoalderako iragarkia inprimatzea / Impresión anuncio exteriores 5,00 € 9 Tolesgarria (roll-upa) / Desplegable (roll-up) 297,50 € 10 Bannerra / Banner 170,00 € 11 Bannerra egokitzea / Adaptación banner 36,00 € 12 Sare sozialetarako eduki esportagarria, hainbat tamainatan /Contenido para redes sociales con exportación a varios tamaños 60,00 € 13 Liburuxka zabalgarria (diptikoa edo antzekoa) / Folleto desplegable (díptico o similar) 680,00 € 14 Irudi bankuaz baliatzen den bideoa (irudien erosketa barne), formatu desberdinetara egokitua eta bi hizkuntza ofizialetan 7.500,00 € 15 Bideoa eta filmaketa lana (irudi eskubideak, jabetza intelektual eta industrialekoak eta abar barne), formatu desberdinetara egokitua, eta bi hizkuntza ofizialetan 16.500,00 € 16 TBAI sistemaren diseinua eta edukia Ogasun eta Finantza Departamentuaren webgunean, bi hizkuntza ofizialetan 850,00 €
Litekeena da kontratua azpikontratatzea
Ez
Ebazpen-dokumentuak
Fitxategi mota
Mahaiaren akta
Fitxategiaren izena
Fitxategi mota
Behin betiko ebazpena - Adjudikazio-ebazpena
KONTRATUA
Kontratuaren kodea
Kontratuaren egoera
Betetzea
IFK
B75227819
Izen soziala
DIMENSION EX AGENCIA DE PUBLICIDAD, S.L.
Enpres. sina. D/Formalizazioa
2022/06/23
Admin. sina. D
2022/06/23
Kontratatzailearen profilean argitaratu
Bai
Automatikoki argitaratu EBAOn
Ez
Errekurtsoak
Errekurtsoaren organoa
Gipuzkoako Foru Aldundia
Errekurtsogilea
NU COMUNICACIÓN S.L.L.
Errekurtsoaren data
2022/05/16
Etetea
Ez
Errekurtsoaren ebazpen-data
2022/06/20
Errekurtsoaren ebazpen-zenbakia
Ebazpena Resolución 13/2022
Errekurtsoaren ebazpenaren URLa
https://www.gipuzkoa.eus/es/diputacion/gobernanza/tribunal-recursos-contractuales
Oraingoa