Joan edukira
Euskadi
Kontratazio Publikoa Euskadin
Kontratatzailearen profila

2026-RFB-003

Bidasoako Erakustazoka
Kontratuaren xedea

Suteen aurkako sistemak osorik mantentzeko, CO detektatzeko eta erauzteko zerbitzuak kontratatzea

Lehen argitalpenaren data
2026/04/28 16:05
Azken argitalpenaren data
2026/07/01 12:23
Espedientea
2026-RFB-003
Kontratu mota
Zerbitzuak
Izapidetzearen egoera
Formalizatuta / Gauzatzen
Kontratuaren aurrekontua, BEZik gabe
85.643,33
Botere adjudikatzailea
Bidasoako Erakustazoka
Erakunde sustatzailea

A20636528 - Bidasoako Erakustazoka

Lizitazio elektronikoa egiteko web orria
https://www.contratacion.euskadi.eus/KPELicitacion
Kontratuaren xedea

Suteen aurkako sistemak osorik mantentzeko, CO detektatzeko eta erauzteko zerbitzuak kontratatzea

Espedientea

2026-RFB-003

Kontratu txikia
Ez
Covid-19aren kudeaketarako kontratua
Ez
Suspertze, Eraldaketa eta Erresilientzia Plana
Ez
Adjudikazio-prozedura
Irekia
Estatuko Legea
Ley 9/2017
Arauketa harmonizatuaren mende
Ez
Baztertzeko arrazoiak
Porrotaren antzeko egoera, zuzenbide nazionalaren arabera
Baztertzeko arrazoien deskribapena, euskaraz
Porrotaren antzeko egoera, zuzenbide nazionalaren arabera
Baztertzeko arrazoiak
Porrot
Baztertzeko arrazoien deskribapena, euskaraz
Porrot
Baztertzeko arrazoiak
Ustelkeria
Baztertzeko arrazoien deskribapena, euskaraz
Ustelkeria
Baztertzeko arrazoiak
Hartzekodunekin hitzarmena
Baztertzeko arrazoien deskribapena, euskaraz
Hartzekodunekin hitzarmena
Baztertzeko arrazoiak
Erakunde delitugile batean parte hartzea
Baztertzeko arrazoien deskribapena, euskaraz
Erakunde delitugile batean parte hartzea
Baztertzeko arrazoiak
Lehia faltsutzeko beste eragile ekonomiko batzuekin egindako akordioak
Baztertzeko arrazoien deskribapena, euskaraz
Lehia faltsutzeko beste eragile ekonomiko batzuekin egindako akordioak
Baztertzeko arrazoiak
Ingurumen-zuzenbidearen arloko betebeharrak ez betetzea
Baztertzeko arrazoien deskribapena, euskaraz
Ingurumen-zuzenbidearen arloko betebeharrak ez betetzea
Baztertzeko arrazoiak
Kapital Zuriketa eta Terrorismoaren Finantzaketa
Baztertzeko arrazoien deskribapena, euskaraz
Kapital Zuriketa eta Terrorismoaren Finantzaketa
Baztertzeko arrazoiak
Iruzur
Baztertzeko arrazoien deskribapena, euskaraz
Iruzur
Baztertzeko arrazoiak
Haurren lana eta gizakien beste salerosketa mota batzuk
Baztertzeko arrazoien deskribapena, euskaraz
Haurren lana eta gizakien beste salerosketa mota batzuk
Baztertzeko arrazoiak
Kaudimengabezia
Baztertzeko arrazoien deskribapena, euskaraz
Kaudimengabezia
Baztertzeko arrazoiak
Lan-zuzenbidearen arloko betebeharrak ez betetzea
Baztertzeko arrazoien deskribapena, euskaraz
Lan-zuzenbidearen arloko betebeharrak ez betetzea
Baztertzeko arrazoiak
Likidatzaile batek kudeatzen dituen aktiboak
Baztertzeko arrazoien deskribapena, euskaraz
Likidatzaile batek kudeatzen dituen aktiboak
Baztertzeko arrazoiak
Deklarazio faltsuak egin izana, informazioa ezkutatu izana, behar diren dokumentuak emateko moduan ez egotea eta prozedura honi buruzko informazio konfidentziala lortu izana
Baztertzeko arrazoien deskribapena, euskaraz
Deklarazio faltsuak egin izana, informazioa ezkutatu izana, behar diren dokumentuak emateko moduan ez egotea eta prozedura honi buruzko informazio konfidentziala lortu izana
Baztertzeko arrazoiak
Baztertzeko arrazoi nazional hutsetan ezarritako betebeharrak ez betetzea
Baztertzeko arrazoien deskribapena, euskaraz
Baztertzeko arrazoi nazional hutsetan ezarritako betebeharrak ez betetzea
Baztertzeko arrazoiak
Interes-gatazka, kontratazio-prozeduran parte hartzeagatik
Baztertzeko arrazoien deskribapena, euskaraz
Interes-gatazka, kontratazio-prozeduran parte hartzeagatik
Baztertzeko arrazoiak
Kontratazio-prozedura honetan zuzenean edo zeharka parte hartzea
Baztertzeko arrazoien deskribapena, euskaraz
Kontratazio-prozedura honetan zuzenean edo zeharka parte hartzea
Baztertzeko arrazoiak
Jokabide profesional txar larria
Baztertzeko arrazoien deskribapena, euskaraz
Jokabide profesional txar larria
Baztertzeko arrazoiak
Aldez aurreko hutsalketa, kalte-galerak ezartzea edo antzeko beste zehapen batzuk
Baztertzeko arrazoien deskribapena, euskaraz
Aldez aurreko hutsalketa, kalte-galerak ezartzea edo antzeko beste zehapen batzuk
Baztertzeko arrazoiak
Gizarte-zuzenbidearen arloko betebeharrak ez betetzea
Baztertzeko arrazoien deskribapena, euskaraz
Gizarte-zuzenbidearen arloko betebeharrak ez betetzea
Baztertzeko arrazoiak
Gizarte Segurantzako ekarpenak ordaintzeko betebeharra ez betetzea
Baztertzeko arrazoien deskribapena, euskaraz
Gizarte Segurantzako ekarpenak ordaintzeko betebeharra ez betetzea
Baztertzeko arrazoiak
Enpresa-jarduerak eten egin dira
Baztertzeko arrazoien deskribapena, euskaraz
Enpresa-jarduerak eten egin dira
Baztertzeko arrazoiak
Zergak ordaintzeko betebeharra ez betetzea
Baztertzeko arrazoien deskribapena, euskaraz
Zergak ordaintzeko betebeharra ez betetzea
Baztertzeko arrazoiak
Terrorismo-delituak edo jarduera terroristei lotutako delituak
Baztertzeko arrazoien deskribapena, euskaraz
Terrorismo-delituak edo jarduera terroristei lotutako delituak
Baztertzeko arrazoiak
Defentsa-kontratazioaren esparruko jokabide profesionalarekin lotutako delitua
Baztertzeko arrazoien deskribapena, euskaraz
Defentsa-kontratazioaren esparruko jokabide profesionalarekin lotutako delitua
Baztertzeko arrazoiak
Fidagarritasun-falta herrialdearen segurtasunerako arriskuak baztertzeko
Baztertzeko arrazoien deskribapena, euskaraz
Fidagarritasun-falta herrialdearen segurtasunerako arriskuak baztertzeko
Esparru-akordioa
Ez
Eskuratzeko sistema dinamikoa
Ez
Baterako kontratazioa
Ez
Baliabide propioei enkargatzea
Ez
Izapidetzearen egoera
Formalizatuta / Gauzatzen
Tramitazioa
Arrunta
Kontratu mota
Zerbitzuak
Errekurtsoa (Errekurritutako espedientea)
Bai
Lizitazio elektronikoa
Bai
Lizitazio elektronikoa egiteko web orria
KPE lizitazioa
Bai
Botere adjudikatzailea

Bidasoako Erakustazoka

NUTS kodea
ES212
Posta helbidea

Iparralde Etorbidea 43. 20302 Irun (Gipuzkoa)

Web-helbidea
Erakunde sustatzailea

A20636528 - Bidasoako Erakustazoka

Posta-helbidea

Iparralde Etorbidea 43.20302 Irun (Gipuzkoa)

Kontratazio-organoa

Administrazio-kontseilua

Botere mota
Beste mota bat
Jarduera nagusia

Gai ekonomiko eta finantzarioak

Beste botere mota bat

Bidasoako Erakustazoka

Harreman teknikoa

Izen-abizenak

Elena Casuso

Helbidea

Iparralde Etorbidea 43.20302 Irun (Gipuzkoa)

Web-helbidea
Helbide elektronikoa
e.casuso@ficoba.org
Telefonoa
+34 943667788
Irekitzeko gutxieneko quoruma
2

Mahai/batzordeko kidea

Izena

Elena Casuso Ubegun

Funtzioa
Idazkari
Helbide elektronikoa

e.casuso@ficoba.org

Izena

MANUEL ANGEL MONTERO FRANCO

Funtzioa
Besterik
Helbide elektronikoa

m.franco@ficoba.org

Izena

Jaione Arrese Artola

Funtzioa
Besterik
Helbide elektronikoa

j.arrese@ficoba.org

Errekurtso-organoa
Deskribapena

Kontratuen inguruko Errekurtsuen Administrazio Organoa

Posta helbidea
Donostia-San Sebastián, 1 01010 Vitoria-Gasteiz
Herria
Vitoria-Gasteiz
Posta-kodea
01010
Telefonoa
+34 945019595
Helbide elektronikoa
oarc@euskadi.eus
Nagusia
Bai
Erosketa-zentral batek adjudikatzen du kontratua
Ez
CPV
50413100-4 - Gas-detektagailuen konpontze- eta mantentze-zerbitzuak
CPV
50413200-5 - Suteen aurkako instalazioen konpontze- eta mantentze-zerbitzuak (Nagusia)
Gauzatze-leku nagusia EBn
Bai
Gauzatze-leku nagusiaren NUTS kodeak
NUTS kodea
ES212 - Gipuzkoa (Nagusia)
Kontratazio Publikoari buruzko Akordioaren babespean dagoen kontratua
Ez
Sortaka zatitzea
Ez
Aldaerak onartzen dira
Ez
Aukerak onartzen dira
Ez
Prezio unitarioak
Bai
Pleguak eskuratzeko modua

https://www.contratacion.euskadi.eus/

Kontratuaren iraupena
5 Urteak
Luzapenak
Ez
Zerbitzua ematea lanbide jakin baten esku uzten da
Ez
Kaudimen ekonomiko eta finantzarioa kontratazio-pleguetan adierazita
Bai
Kaudimen-irizpideak kontratazio-pleguetan ageri dira
Bai
Adjudikatzeko irizpideak

Hainbat irizpide

Kostuari buruzko irizpideak (irizpide bat baino gehiago badaude)
Irizpidea

Formulak erabiliz ebalua daitezkeen irizpideak

Ponderazioa
60

Kalitate-irizpideak (badagokio)

Irizpidea

Balio-iritzien arabera kuantifikatzen diren irizpideak

Ponderazioa
40
Enkante elektronikoa erabiliko da
Ez
Eskaintzak eta parte hartzeko eskaerak aurkezteko lekua
Helbidea

https://www.contratacion.euskadi.eus/KPELicitacion

Web-helbidea
Telefonoa
+34 943667788
Helbide elektronikoa
e.casuso@ficoba.org
Eskaintzak edo parte hartzeko eskaerak aurkezteko erabil daitezkeen hizkuntzak
Hizkuntza
ES - Gaztelania
Hizkuntza
EU - Euskara
Eskaintzak katalogo elektroniko gisa aurkeztu behar dira, edo katalogo elektroniko bat eduki behar dute
Ez
Lizitatzaileak eskaintzari eutsi behar dion gutxieneko epea
2 Hilabeteak
Klausula bereziak
Mota

Ingurumenekoak

Esleipen Irizpideak
Bai
Egikaritzeko baldintza bereziak
Ez
Kaudimen teknikoen irizpideak
Ez
Kontratu erreserbatuak
Ez
Beste batzuk
Ez
Mota

Gizarte arlokoak

Esleipen Irizpideak
Ez
Egikaritzeko baldintza bereziak
Ez
Kaudimen teknikoen irizpideak
Ez
Kontratu erreserbatuak
Ez
Beste batzuk
Ez
Mota

Emakume eta gizonen arteko berdintasuna

Esleipen Irizpideak
Bai
Egikaritzeko baldintza bereziak
Bai
Kaudimen teknikoen irizpideak
Ez
Kontratu erreserbatuak
Ez
Beste batzuk
Ez
Mota

Kontsiderazio ekonomikoak

Esleipen Irizpideak
Ez
Egikaritzeko baldintza bereziak
Ez
Kaudimen teknikoen irizpideak
Ez
Kontratu erreserbatuak
Ez
Beste batzuk
Ez
Mota

Berrikuntza

Esleipen Irizpideak
Ez
Egikaritzeko baldintza bereziak
Ez
Kaudimen teknikoen irizpideak
Ez
Kontratu erreserbatuak
Ez
Beste batzuk
Ez
Mota

Beste batzuk

Esleipen Irizpideak
Ez
Egikaritzeko baldintza bereziak
Ez
Kaudimen teknikoen irizpideak
Ez
Kontratu erreserbatuak
Ez
Beste batzuk
Ez
Mota

Datuen babesa

Esleipen Irizpideak
Ez
Egikaritzeko baldintza bereziak
Ez
Kaudimen teknikoen irizpideak
Ez
Kontratu erreserbatuak
Ez
Beste batzuk
Ez
Lantegi babestuetarako erreserbatua
Ez
Enplegu babestuko programa batean egikaritzeko
Ez
Nahitaezkoa da kontratua betearazteko adjudikatutako langileen izenak eta lanbide-kualifikazioak ematea
Ez
Aldizkako kontratuak dira
Ez
Eskari elektronikoa erabiliko da.
Ez
Fakturazio elektronikoa onartuko da
Ez
Ordainketa elektronikoa erabiliko da
Ez
Zenbatetsitako balioa

85.643,33

Kontratuaren aurrekontua, BEZik gabe
85.643,33
Kontratuaren aurrekontua, BEZa barne
103.628,43
EBren funtsekin finantzatuta
Ez
Kontratuko aurrekontuaren BEZa(k)
BEZ mota
21 %, BEZaren tasa orokorra
Prezio unitarioak
Kontzeptua

Suteen aurkako sistemen mantentze prebentiboko zerbitzua

CPV
Suteen aurkako instalazioen konpontze- eta mantentze-zerbitzuak
Prezioa, BEZarekin
42.954,516
Prezioa, BEZ gabe
35.499,6
Kontzeptua

Detektagailu termiko abimetriko konbentzionala

CPV
Suteen aurkako instalazioen konpontze- eta mantentze-zerbitzuak
Prezioa, BEZarekin
60,5
Prezioa, BEZ gabe
50
Kontzeptua

Detektagailu termiko optiko analogikoa, oinarria barne

CPV
Suteen aurkako instalazioen konpontze- eta mantentze-zerbitzuak
Prezioa, BEZarekin
99,22
Prezioa, BEZ gabe
82
Kontzeptua

Detektagailu termiko esprinter analogikoa, oinarria barne

CPV
Suteen aurkako instalazioen konpontze- eta mantentze-zerbitzuak
Prezioa, BEZarekin
133,1
Prezioa, BEZ gabe
110
Kontzeptua

GENT barne-sirena

CPV
Suteen aurkako instalazioen konpontze- eta mantentze-zerbitzuak
Prezioa, BEZarekin
88,33
Prezioa, BEZ gabe
73
Kontzeptua

Detektagailu termikoa, sirena barne

CPV
Suteen aurkako instalazioen konpontze- eta mantentze-zerbitzuak
Prezioa, BEZarekin
217,8
Prezioa, BEZ gabe
180
Kontzeptua

GENT zentralerako interfazea

CPV
Suteen aurkako instalazioen konpontze- eta mantentze-zerbitzuak
Prezioa, BEZarekin
1.203,224
Prezioa, BEZ gabe
994,4
Kontzeptua

GENT zentralerako plaka

CPV
Suteen aurkako instalazioen konpontze- eta mantentze-zerbitzuak
Prezioa, BEZarekin
1.203,224
Prezioa, BEZ gabe
994,4
Kontzeptua

GENT zentralerako interfazerako begizta

CPV
Suteen aurkako instalazioen konpontze- eta mantentze-zerbitzuak
Prezioa, BEZarekin
423,5
Prezioa, BEZ gabe
350
Kontzeptua

Sakagailu

CPV
Suteen aurkako instalazioen konpontze- eta mantentze-zerbitzuak
Prezioa, BEZarekin
63,88
Prezioa, BEZ gabe
52,8
Kontzeptua

ABC 6 kg itzalgailua

CPV
Suteen aurkako instalazioen konpontze- eta mantentze-zerbitzuak
Prezioa, BEZarekin
62,92
Prezioa, BEZ gabe
52
Kontzeptua

Orgako itzalgailua 25 kg ABC

CPV
Suteen aurkako instalazioen konpontze- eta mantentze-zerbitzuak
Prezioa, BEZarekin
277,09
Prezioa, BEZ gabe
229
Kontzeptua

CO2 5kg itzalgailua

CPV
Suteen aurkako instalazioen konpontze- eta mantentze-zerbitzuak
Prezioa, BEZarekin
116,644
Prezioa, BEZ gabe
96,4
Kontzeptua

Elikadura-bateria/-iturria

CPV
Suteen aurkako instalazioen konpontze- eta mantentze-zerbitzuak
Prezioa, BEZarekin
164,076
Prezioa, BEZ gabe
135,6
Kontzeptua

Matxuren arreta

CPV
Suteen aurkako instalazioen konpontze- eta mantentze-zerbitzuak
Prezioa, BEZarekin
49,61
Prezioa, BEZ gabe
41
Kontzeptua

CO detekzio- eta erauzketa-sistemen prebentzioko neurketa-zerbitzua

CPV
Gas-detektagailuen konpontze- eta mantentze-zerbitzuak
Prezioa, BEZarekin
4.387,2543
Prezioa, BEZ gabe
3.625,83
Kontzeptua

CO detektorea

CPV
Gas-detektagailuen konpontze- eta mantentze-zerbitzuak
Prezioa, BEZarekin
64,8076
Prezioa, BEZ gabe
53,56
Kontzeptua

Haize uhala

CPV
Gas-detektagailuen konpontze- eta mantentze-zerbitzuak
Prezioa, BEZarekin
97,2114
Prezioa, BEZ gabe
80,34
Kontzeptua

Matxuren arreta

CPV
Gas-detektagailuen konpontze- eta mantentze-zerbitzuak
Prezioa, BEZarekin
49,61
Prezioa, BEZ gabe
41
Behin-behineko bermea
Ez
Behin betiko bermea
Ez
Fitxategiak
Fitxategi mota
Administrazio-klausula partikularren agiria
Fitxategi mota
Baliabide nahikorik ez dagoela dioen txostena
Fitxategiaren izena
Fitxategi mota
EKAB
Fitxategi mota
Espedientea onartzea
Fitxategi mota
Karatula
Fitxategiaren izena
Fitxategi mota
Oinarri teknikoen agiria
Ez dago loteei buruzko informaziorik
Eskaintzak edo parte hartzeko eskabideak aurkezteko muga-eguna
2026/05/13 23:59
Plikak irekitzea Gaitasun eta kaudimena
Deskribapena

1. gutun azalaren irekiera

Irekitze-data
2026/05/18 10:00
Publikoa
Ez
Plikak irekitzea Balio-iritziak
Deskribapena

2. gutun azalare irekiera

Irekitze-data
2026/05/21 10:00
Publikoa
Ez
Lekua

.

Pertsona baimenduei eta irekitzeko prozedurari buruzko informazioa

Kontratazio mahaia

Plikak irekitzea Formulak
Deskribapena

3. gutun azalaren irekiera

Irekitze-data
2026/05/27 10:00
Publikoa
Bai
Lekua

https://apps.euskadi.eus/appcont/lizitazioa/directo_Ficoba_Recinto_Ferial_Del_Bidasoa_eu.html

Pertsona baimenduei eta irekitzeko prozedurari buruzko informazioa

Kontratazio mahaia

Mahaiaren/batzordearen erabakiak
Deskribapena

1. gutun azalaren irekiera akta

Deskribapena

2. gutun azalaren irekiera

Deskribapena

Txosten teknikoa

Deskribapena

3. gutun azalaren irekiera akta

Deskribapena

Eskaintzen balorazioa

Enpresa lizitatzaileak
Izen soziala

TECMAN SERVICIOS DE VALOR AÑADIDO S L

IFK
B95542858
ETEa da
Ez
Egoitza soziala Europar Batasunean
Bai
NUTS kodea
ES213
Probintzia
Bizkaia
Udalerria
Erandio
Posta-helbidea
Enekuri Bidea 10,2º
Posta-kodea
48950
1. telefonoa
+34 944538360
Helbide elektronikoa
grupotecman@grupo-tecman.com
Erregistro-data
2026/05/13
Aurkeztutako lizitatzaileen kop.
1
Enpresa txiki eta ertainetatik jasotako eskaintzen kop.
0
EBko beste estatu kide batzuetatik jasotako eskaintzen kop.
0
Hirugarren herrialdeetatik jasotako eskaintzen kop.
0
Bide elektronikoz jasotako eskaintzen kop.
1
Adjudikazioa
Esleipendunaren eskaintza

Oinarrizko eskaintza

Prezioa, BEZ gabe
75.594,89
Prezioa, BEZarekin
91.469,8169
Epea (hilabeteak)
60
Prezio unitarioak
KontzeptuaPrezioa BEZ gabePrezioa BEZarekinEpea (hilabeteak)
Suteen aurkako sistemen mantentze prebentiboko zerbitzua33.109,3640,06260
Detektagailu termiko abimetriko konbentzionala48,8959,1660
Detektagailu termiko optiko analogikoa, oinarria barne48,3658,5260
Detektagailu termiko esprinter analogikoa, oinarria barne101,59122,9260
GENT barne-sirena43,2452,3260
Detektagailu termikoa, sirena barne76,3292,3560
GENT zentralerako interfazea717,64868,3460
GENT zentralerako plaka950,041.149,5560
GENT zentralerako interfazerako begizta337,25408,0760
Sakagailu19,1941,7860
ABC 6 kg itzalgailua34,5341,7860
Orgako itzalgailua 25 kg ABC208,51252,360
CO2 5kg itzalgailua68,0682,3560
Elikadura-bateria/-iturria35,943,4460
Matxuren arreta36,3243,9560
CO detekzio- eta erauzketa-sistemen prebentzioko neurketa-zerbitzua3.381,74.091,8659
CO detektorea52,0963,0360
Haize uhala47,557,4860
Matxuren arreta36,3243,9560
Adjudikazioaren data
2026/06/15
Epea
5 Urteak
Epearen hasiera-data
2026/07/01
Enpresa esleipenduna
Sozietate-izena
TECMAN SERVICIOS DE VALOR AÑADIDO S L
IFK
B95542858
Gauzatze-leku nagusia EBn
Bai
Gauzatze-leku nagusiaren NUTS kodeak
ES212 - Gipuzkoa (Nagusia)
Litekeena da kontratua azpikontratatzea
Ez
Ebazpen-dokumentuak
Fitxategi mota
Behin betiko ebazpena - Adjudikazio-ebazpena
KONTRATUA
Kontratuaren kodea
Kontratuaren egoera
Betetzea
IFK
B95542858
Izen soziala
TECMAN SERVICIOS DE VALOR AÑADIDO S L
Enpres. sina. D/Formalizazioa
2026/07/01
Admin. sina. D
2026/07/01
Kontratatzailearen profilean argitaratu
Bai
Automatikoki argitaratu EBAOn
Ez
Ez dago errekurtsoei buruzko informaziorik
Oraingoa